Nastupi naših sportista u drugim sredinama

U Premijer ligi BiH pratimo nastupe bivšeg nogometaša Bratstva, sjajnog Ede Vehabovića. Vehabović igra standardno u ekipi Veleža i igra dobro.  I ekipa je u dobroj formi. Nalaze se na 4. mjestu sa samo 4 boda manje od lidera i aktuelnog prvaka Sarajeva i sa istim brojem bodova kao Zrinjski. Velež je ostvario odličan rezultat za vikend. Pobijedili su Široki Brijeg u gostima sa 0:2.

Ekipa se nalazi u seriji od 13 utakmica bez poraza u ligi. Zadnji put su izgubili 31. oktobra prošle godine od Zrinjskog. Od tada do danas uvezali su 13 utakmica bez poraza sa 8 pobjeda i 5 neriješenih. Zanimljiva je i činjenica da Velež uz ekipu Sarajeva ima najmanje poraza. Oba tima su poražena po 4 puta u dosadašnjem toku sezonu a Velež ima manje bodova zbog činjenice da su odigrali najviše neriješenih utakmica, njih čak 9. Bitan dio ove Veležove priče je i odlični Edo Vehabović.  Čestitamo.

Nakon što je u nekoliko utakmica bio prvotimac Slobode, mladi Nedim Avdić u posljednje vrijeme ne nastupa za prvi tim.

U nastavku idemo rang niže do m:tel Prve lige FBiH. Dino Kalesić je standardni prvotimac ekipe Vis Sim Bau koja ipak u drugom dijelu ne igra onako kako je igrala u prvom kada su djelovali kao ozbiljan tim u borbi za 1. mjesto. Za vikend su izgubili na domaćem terenu od Radnika 2:3. Kalesić je bio strijelac gola za 2:2.

U slovačkoj ligi za ekipu Nitre kao standardni prvotimac nastupa mladi Alen Mustafić. Nitra je za vikend izgubila na domaćem terenu od ekipe Senica. Bilo je 0:3 za goste koji su prednost stekli već nakon prvih 45 minuta. Mustafić je zamijenjen na poluvremenu.

U Sloveniji i Norveškoj su se ekipe vratile svojim obavezama nakon pauze uzrokovane pogoršanom epidemiološkom situacijom u ovim zemljama. O Nardinu Mulahusejnoviću smo već pisali za vikend. Pročitajte OVDJE

Samo da dodamo da je bio strijelac jedinog gola u pobjedi i da je ostao prvi na listi najboljih strijelaca lige.

Besim Šerbečić se sa svojim Rosenborgom vratio treninzima a ekipa je u fazi odigravanja kontrolnih utakmica.

Njihov nasljednik u mladoj nogometnoj reprezentaciji BiH Amar Dedić nije igrao za ekipu Lieferinga proteklog vikenda. Pobijedili su u gostima a igraju i danas (utorak) zaostalu utakmicu gdje bi sa eventualnom pobjedom stigli na diobu prvog mjesta.

Pred kraj o rukometnim internacionalcima.  Nastavljeno je prvenstvo u Sloveniji gdje je također bila pauza zbog pogoršanog stanja sa korona virusom. Izvjestili smo o nastupu Dine Hamidovića OVDJE koji se očigledno zaželio rukometa. Bio je najbolji strijelac i igrač utakmice protiv Ljubljane.

Puente Genil našeg Admira Ahmetaševića je sada već u seriji od 4 utakmice zaredom u kojima su izgubili. Za vikend su poraženi od ekipe Nava a sinoć očekivano i od Barcelone 37:21.

Podsjećamo da će i Adi i Dino od naredne sezone igrati u novim ekipama. Adi će u Wislu Plock a Dino u Gyongyosi.